Vilnius Tech „Ateities inžinerijos“ žiemos sesija

Bendri dokumentai

Šių metų kovo 5 dieną vyko „Ateities inžinerijos“ 4-ojo sezono žiemos sesija. Joje dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš visos Lietuvos. Sesijos metu buvo pristatyti 117 vykdomi projektai. 4 mūsų gimnazijos mokiniai pristatė savo vykdomus darbus, stebėjo kitų pristatymus ir sėmėsi gerosios patirties. Linas Barzdžius iš 1d klasės pristatė bioninės rankos modelį, valdomą kol kas tik mygtukais. Projektas iki konkurso bus rimtai tobulinamas. Emilis Marcinkevičius iš 1d klasės pristatė savo darbą „Pulsoksimetras“. Tai prietaisas širdies pulsui matuoti ir kraujo prisotinimui deguonimi nustatyti. Dovydas Jonuška iš 3b ir Aidas Micevičius iš 3c klasių pristatė savo projektą „PiRacer DonkeyCar autonominis dirbtinio intelekto lenktyninis robotas“. Gimnazistai, išnagrinėję roboto konstrukciją, sėkmingai jį surinko. Šis robotas yra paremtas „DonkeyCar“ atviro kodo projektu, naudojasi „Google“ gilumine nervų tinklo struktūra Keras/TensorFlow ir kompiuterine matymo biblioteka „OpenCV“ tam, kad gebėtų savarankiškai važiuoti. Tai viena iš pagrindinių roboto „PiRacer DonkeyCar“ savybių. Šiuo metu mokiniai robotą programuoja, išbando jo galimybes. Mokinių veiklą koordinavo informacinių technologijų mokytojas metodininkas Rolandas Bartkus. Šaunu, kad sunkiomis karantino sąlygomis mokiniams pavyko pasiekti puikių rezultatų. Tikimės puikiai pasirodyti pavasario sesijos konkurse, kuris bus, kaip planuojama, gegužės pabaigoje – birželio pradžioje.

Rolandas Bartkus, informacinių technologijų mokytojas metodininkas