Kaip pamaitinti pasaulį?

Bendri dokumentai

Gyventojų skaičius pasaulyje auga nesustabdomai. Kaip išmaitinti tokią daugybę žmonių? Kokie būdai padėtų užauginti didesnį derliių? Ką mes kiekvienas galime padaryti, kad nešvaistytume maisto produktų ir vandens? Į šiuos klausimus mėgino atsakyti IVb klasės mokiniai su anglų kalbos mokytoja Edita Baciuškiene integruotų STEAM pamokų cikle „How to feed the World?“ (Kaip pamaitinti pasaulį?). Mokiniai atliko 5 dienų tyrimą, skaičiavo, kiek maisto produktų ir vandens jie išeikvojo ar išmetė, anglų kalba pristatė paruoštus grafikus. Apskaičiavo ir grafiškai pavaizdavo visos grupės (16 žmonių) iššvaistytą maisto kiekį. Rezultatas gerokai nustebino mokinius. Užbaigiant pamokų ciklą, mokiniai rašė rašinį (problem solving essay), siūlė įvairius maisto eikvojimo problemos sprendimo būdus. Pamokose buvo integruota daug mokomųjų dalykų (geografija, ekonomika, informacinės technologijos, matematika) bei lavinami kalbiniai įgūdžiai – klausymas, skaitymas, kalbėjimas ir rašymas.