STEAM integruota matematikos – geografijos pamoka „Rūšiavimo naudą parodo skaičiai“

Bendri dokumentai

Balandžio 29 d. IIa ir Ie klasės mokiniai dalyvavo integruotoje matematikos – geografijos pamokoje.

Pamokos metu mokiniai pristatė mini projektą „Atliekų rūšiavimas“, kurio metu ne tik rūšiavo atliekas, bet ir apskaičiavo, kiek vidutiniškai plastiko atliekų šeima surenka per mėnesį. Pristatė atliktus grupinius namų darbus, t. y. atliko įvairius skaičiavimus (žr. nuotraukas). Mokiniai kalbėjo apie atliekų rūšiavimo tikslus ir naudą, kaip teisingai rūšiuoti įvairias atliekas, kokios problemos kyla rūšiuojant ir perdirbant tekstilės atliekas. Mokinės paruošė pateiktį ir papasakojo apie Baltijos jūros užterštumą.

Pamokoje dalyvavo svečiai – Indrė ir Kristina. Šių merginų profesija visiškai nesusijusi su atliekų rūšiavimu. Tačiau joms labai rūpi ekologija ir švari planeta. Jos pasidalijo savo asmeninėmis patirtimis. Indrė papasakojo apie greitąją madą bei pasidalijo savo tvaresniais įpročiais. Ji papasakojo apie tai, iš kur gauname drabužius, apie šiuolaikinę vergiją, vaikų išnaudojimą gaminant drabužius, kuriuos pigiai galima įsigyti „Akropolyje“. Kristina pasidalijo savo požiūriu į rūšiavimą, kaip jis vystėsi metams bėgant. Visiems labai patiko Kristinos sukurta atsakomybės skalė (žr. nuotraukas). Mokiniams buvo smagu sužinoti apie alternatyvas judant tvaresnio gyvenimo link, bei alternatyvas mūsų turimiems neekologiškiems daiktams.

 Mokytojos – Dalė Surdokienė ir Eugenija Baciuškienė.

 IIa klasės mokinės Liepa, Neda ir Raminta.