LAIMĖJOME „ELEKTROFOREZĖS IŠŠŪKIO“ KONKURSĄ! GIMNAZIJOJE LANKYSIS MOBILIOJI BIOKLASĖ!

Bendri dokumentai
image_pdfimage_print

Mokinių rudens atostogų metu gimnaziją pasiekė džiugi žinia apie laimėtą konkursą. Dar šių metų pavasarį, Lietuvos mokinių biologijos olimpiados respublikinio etapo metu, buvo paskelbtas konkursas „Velykinis elektroforezės iššūkis“, kurio tikslas – sukonstruoti elektroforezės aparatą ir kuo kūrybiškiau atlikti kiaušinių dažų elektroforezę.

Biologijos mokytoja Rasa Zubrickienė ir chemijos mokytoja Irena Kliminskienė pasiūlė mokiniams priimti šį iššūkį. Keletas buvusių abiturientų, dabar jau studentų, ėmė konstruoti aparatūrą ir planuoti eksperimentą. Darbas nebuvo lengvas, nes įranga turėjo būti paprasta, kūrybiškai sukonstruota iš buityje prieinamų priemonių, tyrimo idėja kūrybiška, o į eksperimentą įtrauktų mokinių skaičius – kuo didesnis. Po daugybės bandymų mokiniams pavyko sukonstruoti veikiančią elektroforezės įrangą. Pats eksperimentas buvo atliktas balandžio 7 d. gimnazijoje vykusios tradicinės gamtos mokslų dienos metu. Renginio metu mokiniai dirbo grupėse. Rinkosi dažus ir jų mišinius, automatinėmis pipetėmis suleido į gelio „šulinėlius“, jungė aparatus, stebėjo rezultatus, darė išvadas. Kol vyko elektroforezė, mokiniai atliko dažų mišinių išskirstymą chromatografijos būdu, analizavo šių metodų panašumus ir skirtumus, atliko probleminio pobūdžio užduotis, leidžiančias analizuoti metodų pritaikymo galimybes praktikoje ir kasdieniame gyvenime. Mokytojoms beliko gražias darbo akimirkas užfiksuoti ir išsiųsti konkurso organizatoriams.

Laimėjus konkursą, į gimnaziją atvyks „Mobilioji bioklasė“ – pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindina Lietuvos moksleivius su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais.
„Bioklasėje“ moksleiviai ne tik išbando tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atlieka modernius biologijos mokslų eksperimentus, kurie, pavyzdžiui, atskleidžia, kas yra DNR ir kaip ji funkcionuoja. Edukacinę programą taip pat sudaro mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.
Nekantriai laukiame!
Biologijos mokytoja Rasa Zubrickienė