Susitikimas – diskusija

Bendri dokumentai
image_pdfimage_print

Alytaus Jotvingių gimnazijoje gruodžio 4 d. ankstų penktadienio rytą I- IV klasių mokiniai ir gimnazijos vadovai dalyvavo fizikos pamokoje, kurią organizavo fizikos mokytoja metodininkė Irena Ribinskienė. Vyko susitikimas – atvira diskusija su mokslininke Elizabeth Bailey  iš saulėtos Kalifornijos (JAV). Mokslininkės sritis yra  fizika, IT, astronomija, geologija, planetų fizika, gyvybės vystymasis Žemėje. Mūsų gimnazistai turėjo išskirtinę galimybę atvirai bendrauti su mokslininke, pateikti klausimus ir gauti atsakymus jiems aktualiomis temomis.

Diskusijos metu mokslininkė išsamiai ir informatyviai atsakė į mokinių pateiktus klausimus, papasakojo apie savo darbus ir atliktus tyrimus. Mokiniams ypač patiko aspektai apie juodąsias skyles, Urano ir Neptūno konvencinių sričių tyrimus. Jie  tikisi dar ne kartą bendrauti su mokslininke ir nekantrauja panaudoti įgytas žinias. Mokiniai dėkingi  mokslininkei, kurios dėka pažino mokslininko profesiją iš arčiau ir iš pirmų lupų išgirdo apie mūsų pasaulį supančias problemas. Įspūdį paliko mokslininkės išsamiai atsakyti klausimai, mokiniai sužinojo ne tik apie mokslininko profesiją, bet ir apie ją pačią, kaip asmenybę, jos kelią iki tampant mokslininke. Likome  sužavėti mokslininkės žiniomis ir dėkojome už mums skirtą laiką, nuoširdumą ir atvirumą. Tikimės, kad tokių galimybių bus daugiau.

Irena Ribinskienė