„Ateities inžinerijos“ IV-ojo sezono pavasario sesija (I-oji dalis)

Bendri dokumentai
image_pdfimage_print

Birželio 2 dieną nuotoline forma 5 lygiagrečiais srautais vyko „Ateities inžinerijos“ IV sezono pavasario sesija (I dalis). Joje aktyviai dalyvavo ir mūsų gimnazistai. Linas Barzdžius iš 1 d klasės pristatė savo projektą „Bioninės rankos modelis“. Šio modelio rankos pirštai valdomi Arduino mikrovaldikliu, o servo varikliai realizuoja patį judesį. Projektas buvo įvertintas labai gerai, bet gaila, kad  pritrūko kelių taškų iki laureato diplomo. Emilis Marcinkevičius (1d klasė) pristatė projektą „Širdies rimto ir SpO2 matavimo prietaisas“ . Šis prietaisas KY-039 perdaryto davikliu išmatuoja žmogaus širdies pulsą ir kraujo prisotinimą deguonimi. Projektas visiems patiko, išgirdome daug pasiūlymų iš Vilnius Tech dėstytojų ir sesijos dalyvių, kaip projektą galima tobulinti, todėl įvertinę pasiūlymus tęsime darbą. Gustas Mikulėnas iš 2 a klasės komisijai pateikė šiuolaikinio automobilio modelį, valdomą Arduino vairasvirte. Modelis konkurse įvertintas gerai. Gaila, nespėjome sumodeliuoti automobilio kėbulo, bet tai būtinai padarysime kitais mokslo metais. Ir paskutinis projektas, bet tikrai ne pats blogiausias, tai dviejų mokinių projektas. Aidas Micevičius (3c klasė) ir Dovydas Jonuška (3b klasė) pristatė savo parengtą projektą „Automobilio modelis, valdomas su „RaspberryPi 4“ mobilia vairasvirte arba mobilia aplikacija“. Mokiniai surinko ir suprogramavo PiRacer DonkeyCar autonominio dirbtinio intelekto lenktyninį robotą. Šis robotas valdomas „RaspberryPi 4“. Valdymas paremtas „DonkeyCar“ atviro kodo projektu ir naudojasi „Google“ gilumine neuronų tinklo struktūra, Keras/TensorFlow ir kompiuterine matymo biblioteka „OpenCV“ tam, kad gebėtų savarankiškai važiuoti. „PiRacer DonkeyCar“ roboto viena iš pagrindinių savybių yra gebėjimas savarankiškai važiuoti (angl. self-driving).

Projektas buvo pripažintas geriausiu savo grupėje. Gimnazistai apdovanoti laureatų diplomais ir rėmėjų dovanomis. Sveikiname visus dalyvius ir linkime sėkmės tolesnėje veikloje.

Visiems projektams vadovavo informacinių technologijų mokytojas metodininkas Rolandas Bartkus.