Eko Steam savaitės veikla

Blue school

Prisidedant prie iniciatyvos tikslo – dalyvaujant STEM atradimų kampanijos veiklose 2021 „Sveikas ir švarus vandenynas“ siekiame skatinti aplinkosauginį sąmoningumą ir užkirsti kelią atliekų patekimui į vandens telkinius, jūras bei vandenynus. Minint Tarptautinę aplinkos apsaugos dieną, dalyvavome akcijoje ,,River Cleanup 2021“. Pakvietėme ją įprasminti ne žodžiais, o darbais. Alytaus Jotvingių gimnazijos I-II klasių mokiniai ir mokytojos Irena Ribinskienė projekto koordinatorė, Lina Petraškienė, Vida Ulinskienė, Lina Bieliauskienė ir Laimutė Krisiulevičienė priėmė iššūkį ir tvarkė Nemuno upės pakrantes. Surinkome apie 70 kg atliekų iš kurių plastikas-apie 10kg, stiklas-10kg, metalas-30 kg, popierius-5 kg, mišrios atliekos-15 kg. ,,River Cleanup“ šūkis – tvarkykis lokaliai, švęsk globaliai! Suburiant mokinius skatinamas aplinkosauginis sąmoningumas, pilietiškumas ir savanorystė, tuo pačiu kuriant švaresnę aplinką ten, kur gyvenama, ir prisidedama prie globalios taršos mažinimo. Iš viso visame pasaulyje tuo pat metu buvo tvarkomos 200 upių pakrantės beveik 50-tyje šalių šešiuose žemynuose!

Irena Ribinskienė, Lina Petraškienė