Kultūros paveldo objektų beieškant… 

Bendri dokumentai

Vykdydama integruotą STEAM veiklą ,,Kultūros paveldo objektai Alytuje” Ia klasė lankėsi Alytaus audiovizualiųjų menų centre, pasivaikščiojo senamiesčio gatvėmis, ieškodami miesto istorijai ir kultūrai svarbių objektų.

Jotvingių gimnazijos bibliotekininkė Lina Motiekienė mokiniams papasakojo apie senamiestyje išlikusius Alytui svarbius architektūros, žydų tautos kultūros objektus, Alytaus sinagogą, senuosius miesto gyventojus.

Audiovizualiųjų menų centre stebėjome, kaip ruošiamasi Lietuvoje dailininko Alberto Veščiūno parodai, ji skirta menininko gimimo 100-mečiui. Amžininkai teigia, kad ,,užmirštas dailininkas“ Veščiūnas – principingas menininkas, turėjęs savo viziją, bet  jis gyveno uždarą monotonišką gyvenimą, sąmoningai buvo nutraukęs ryšius ir su Amerikos lietuvių bendruomene, nerengė jokių personalinių parodų“.

Alberto Veščiūno darbais tuojau galės gėrėtis visi alytiškiai, o mums pasisekė juos pamatyti vieniems pirmųjų mieste.

Mokiniai fotografavo STEAM darbo grupėje pasirinktus objektus ir tęs pasiruošimą pristatymui ,,Kultūros paveldo objektai Alytuje”.

Ia klasės auklėtoja Daiva Baliukonytė