Pažintis su branduoliniais tyrimais Europoje

Bendri dokumentai

Gruodžio 15 ir 17 dienomis 3B klasės mokiniai, besimokantys fiziką, dalyvavo nuotoliniame renginyje apie CERN (Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija). Pranešėjai Marcus Joos ir Margherita Boselli papasakojo mokiniams apie organizacijos istoriją, atliekamus tyrimus ir ten dirbančius žmones bei atsakė į renginyje dalyvaujančių mokinių klausimus.

Didysis hadronų greitintuvas yra vienas iš didžiausių ir brangiausių mokslo instrumentų pasaulyje – tai įrenginys, kuris naudodamas elektrinį ir magnetinį lauką, greitina elektrinį krūvį turinčias daleles.

Europos branduolinių tyrimų organizacijoje atliekami unikalūs moksliniai eksperimentai, galintys pakeisti žmonijos ateitį, čia dirba talentingiausi planetos mokslininkai, tarp jų ir Lietuvos atstovai. Buvo labai įdomu, nekantriai laukiame kitų susitikimų.