Aviacijos ir Anatomijos muziejai Kaune – STEAM karjeros ir naujų patirčių vieta

Karjera
image_pdfimage_print

Ia ir Id klasių mokiniai gegužės 11 dieną nusprendė praleisti prasmingai – išvykti į Kauną ir pasirinkti tokį veiklos pobūdį, kuris užtikrintų galimybę susipažinti su pačiomis įvairiausiomis profesijomis bei plėstų kultūrinį akiratį.

Pirmasis tikslas – aplankyti Kauno aviacijos muziejų, kuris įsikūręs S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. Atvykusius jotvingiškius pasitiko muziejuje dirbantys gidai. Mokiniai sužinojo, kad šis aerodromas – tai 7-tas pagal senumą ir vis dar veikiantis oro uostas. Gidai papasakojo aerodromo istoriją, kokiais maršrutais skrido lėktuvai, kaip ir iš ko buvo sukuriami, pristatė lėktuvus, kuriais mokėsi skraidyti būsimieji lakūnai. Mokiniams ypač patiko pasakojimas apie „Lituanicos“ lėktuvo atkūrimo istoriją, kodėl šis svarbus Lietuvai lėktuvas buvo sukurtas, kodėl laikomas „gyvuoju eksponatu“.

Apžiūrėję eksponatus mokiniai sužinojo, kad norintiems būti lėktuvų pilotais, mokykloje svarbiausia mokytis fizikos, anglų kalbos, lietuvių kalbos, matematikos.

Ekskursijų vadovai parodė ypatingą  lėktuvą ir papasakojo jo istoriją. Lėktuvą, pravardžiuojamą ,,kukurūzniku“, muziejuje itin vertina, nes iš jo ne tik mėtė gėles Baltijos kelyje, bet ir buvo koordinuojamas visas renginys.

Išgirdome ir apie dabar Lietuvoje esančius lėktuvus, oro uostus, lėktuvų valdytojo profesiją, sužinojome, kad kiekvienas lėktuvų valdymo darbuotojas vienu metu dirba su dešimčia lėktuvų.

Po ekskursijos aviacijos muziejuje jotvingiečiai nuvyko prie seniausios mūrinės pilies Lietuvoje –  Kauno pilies. Mokiniai gėrėjosi Nemuno pakrante, klausė pasakojimą apie Vyčio skulptūrą. Klasių auklėtojos Daiva Dunčikienė ir  Daiva Baliukonytė priminė mokiniams, kad skulptūra, turėjusi papuošti Vilniaus Lukiškių aikštę, dabar vienas didžiausių traukos centrų Kaune. Žirgas, pavaizduotas skulptūroje, šiuo metu saugiai iš Ukrainos pervežtas į Lietuvą.

Antrasis ekskursijos tikslas – aplankyti LSMU Anatomijos muziejų. Atvykusius alytiškius pasitiko muziejaus darbuotoja, kuri papasakojo trumpą muziejaus įkūrimo istoriją. Mokiniai sužinojo, kaip išsaugomi žmogaus griaučiai ir kiti organai, į kokius skysčius jie merkiami, kaip ir iš kur atsirado šie ,,eksponatai“. Gimnazistams buvo labai įdomus pasakojimas apie studentų mokymąsi ne tik iš vadovėlių, bet ir iš tikrų žmogaus kūne esančių organų, jų tyrinėjimą. Ekspozicijoje pamatėme sveikus ir nuo rūkymo pažeistus plaučius, tikrus žmogaus griaučius, žarnyną, šalinimo, kraujotakos, limfinę, virškinimo, kvėpavimo sistemas, žmogaus smegenis, akis, vidinę vidaus organų dalį, Siamo dvynius, neišnešiotus ir pernešiotus kūdikius. Mokiniai susipažino su tikrų, seniau gyvenusių žmonių kūno vidumi, džiaugėsi pritaikę mokykloje išmoktas žinias, kai apžiūrinėjo eksponuojamą žmogaus kūną.  Šiame muziejuje jotvingiškiai, būsimieji medikai, galėjo susipažinti su studijų reikalavimais bei praktine veikla.

Grįžę namo visi džiaugėsi prasmingai praleista diena, nes sužinojo naujų faktų apie aviaciją, savo akimis pamatė ir ištyrinėjo žmogaus kūno vidines dalis ir dabar žinos, ko tikėtis jei pasirinktų aviatorių ar medikų profesijas.

Informuoja Ia ir Id klasės mokiniai