STEAM integruota muzikos ir lietuvių kalbos bei literatūros pamoka ,,Gyvenimas kaip džiazas“

Bendri dokumentai

,,Gyvenimas  kaip džiazas“ – tokį pavadinimą STEAM integruotai muzikos ir lietuvių kalbos bei literatūros pamokai pasirinkome mokytojos Daiva Miklaševičienė ir Ingrida Vilkinienė po  Kultūros paso edukacijos II f ir II e klasės gimnazistams, kurią  vedė garsūs džiazo muzikantai  Aleksandras Lakšmanas ir Ąžuolas Paulauskas. Pamokos tikslas – prisiminus pagrindinius džiazo muzikos bruožus, išsiaiškinus, kaip pasigaminti instrumentus iš atliekų,  sudžiazuoti gyvenimą, tiksliau, literatūrinių veikėjų gyvenimą. Todėl pabandę  muzikuoti ir improvizuoti kaip tikri ,,džiazmenai“, gimnazistai gavo užduotį pateikti savą J. Grušo tragedijos ,,Meilė, džiazas ir velnias“ pabaigos versiją. Kokia ji buvo, tikrai neišduosim, nes vis tiek nepakartosit. Išduosim viena – pamoka pavyko, nes IIf klasės mokiniai atsiskleidė kaip drąsūs, kūrybingi žmonės, o gero džiazo  užteko visiems: ir mokytojams, ir gimnazistams, ir svečiams. Ir jis tikrai nėra skirtas miegui.  O  svarbiausia – improvizacijų neįmanoma atkartoti, jos net neužrašomos, ypač  tos – pačios geriausios. Visai kaip gyvenime. Taigi, Gyvenimas kaip džiazas. Tik džiazuoti reikia atsakingai.