Netradicinis ugdymas STEAM centre ir Archeologijos muziejuje

Bendri dokumentai

Alytaus miesto atviros prieigos STEAM centre birželio 9 d, penktadienį, lankėsi IIa klasės mokiniai, fizikos mokytoja Jūratė Juškevičienė ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja Daiva Baliukonytė.

Alytaus kolegijoje antrokai dalyvavo pamokoje ,,Nespalvotų objektų prigimties tyrimas“. Dauguma pirmą kartą susipažino su fizikos laboratorija iš arčiau. Įvairiais prietaisais, kurių nėra mokyklose, bei specialiomis programomis kompiuteriu antrokai matavo šviesos intensyvumą. Šiame netradicinio ugdymo užsiėmime mokiniai pagilino fizikos žinias, sužinojo, kaip pamatuoti apšvietą ir nustatyti bangos ilgį interferenciniu metodu. Viską ne tik sužinojo iš pateiktos teorijos, bet galėjo atlikti ir praktiškai. O didžiausia pagalbininkė, kuri sugebėjo sudominti kiekvieną, buvo STEAM centro fizikos dėstytoja Birutė Rakauskienė. Esame nuoširdžiai dėkingi Alytaus kolegijai už šiltą priėmimą. Visad norisi sugrįžti ten, kur pats pasijauti esąs atradėjas.

Grįždami iš STEAM centro aplankėme Alytaus archeologijos muziejų. Susidomėjimą kėlė akmens amžiaus radiniai, o iš geležies amžiaus įdomiausias buvo jotvingių genčių gyvenimas. Archeologų radiniai pasakoja apie Alytaus istoriją nuo jos ištakų iki XVI amžiaus, kai Dzūkijos sostinei buvo suteiktos miesto teisės. Patys išbandėme akmenines girnas grūdams malti, akmens šlifavimo, medžio drožimo darbus senaisiais padargais, pasimatavome senųjų laikų karių aprangą, pasidomėjome jotvingių genties istorija ir nusprendėme – sugrįšim.

Įdomu ir naudinga mokytis netradicinėse erdvėse.

Justina Siaurukaitė, IIa klasės mokinė.