,,Go Europe Green with EPAS“ sklaidos turas

Bendri dokumentai
Erasmus + programos projekto ,,Go Europe Green with EPAS“ sklaidos turas startavo Marijampolėje, kur M. Lukšienės švietimo centre buvo pristatyta eko maršrutai. Projekto dalyviai papasakojo apie savo patirtis kuriant eko maršrutus Alytuje, Splite ir Pentapolyje. Susitikti su Jotvingių gimnazijos komanda atvyko Marijonų ir Cecilijos gimnazijų, „Ryto“ pagrindinės mokyklos, J. Totoraičio ir „Šaltinio” progimnazijų mokiniai. Pristatymą užbaigė Marijampolės Europe Direct centro vadovės Vaidos Burbienės paskaita apie klimato kaitą ir ES pastangas suvaldyti situaciją. Renginio pabaigoje Kahoot žaidimo metu, atidžiausiai klausę pristatymų mokiniai džiaugėsi atminimo dovanėlėmis su projekto sklaidos atributika.
Sėkmingai Marijampolėje pradėtą sklaidos turą pratęsėme Jonavoje, Anykščiuose ir Utenoje, kur pristatėme projekto metu sukurtus maršrutus. Projekto dalyviai pristatė, Lietuvoje, Kroatijoje ir Graikijoje sukurtus maršrutus. Atidžiausiai klausiusius dalyvius padėjo išsiaiškinti Kahoot žaidimas – jie buvo apdovanoti projekto atributika – termosiukais, gertuvėlėmis, užrašų knygelėmis – su maršrutų nuorodomis. Jonavos Senamiesčio ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijose susitikome su MEPA komandomis, kurios papasakojo apie savo miestą, gimnaziją, veiklas. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje buvo įdomu išgirsti apie debatų klubo veiklą ir pamatyti debatavimo pavyzdį. Nors turas vyksta žiemą, bet visų aplankytų miestų gimnazistai akcentavo savo miesto žalumą, parkus, pėsčiųjų ir dviračių takus, didžiavosi kultūros paveldo objektais. Jonava – joninių sostinė, savo apylinkėse turinti Paryžių, Londoną, Veneciją ir Šveicariją. Anykščiuose užlipus į Liudiškių piliakalnį būsi laimingas, o Utena yra laimės miestas, savo herbe turintis laimės simbolį – pasagą. Neišsigandome pusnų ir visur praėjome per miestų parkus ar pėsčiųjų ir dviračių takų atkarpas. Net ir užsnigtuose miestuose matėsi, kad žaliųjų zonų yra labai daug, ir jos visos išpuoselėtos, papuoštos meno kūriniais.
Projekto metu sukurtų eko maršrutų sąrašą papildė Anykščiuose sukurtas maršrutas, o projekto dalyviai rado naujų draugų ir bendraminčių. Taigi – Go Europe Green!!!
Projektas finansuojamas ES lėšomis.