GIMNAZIJOJE VYKO DAKTARO JUOZO PETRO KAZICKO DZŪKIJOS KRAŠTO MOKSLEIVIŲ PROGRAMAVIMO IR IT TAIKYMO KONKURSAI

2020 m. vasario 14 d. Alytaus Jotvingių gimnazijoje vyko daktaro Juozo Petro Kazicko Dzūkijos krašto moksleivių programavimo ir IT taikymo konkursai. Šių konkursų tikslas – skatinti moksleivių domėjimąsi informacinėmis technologijomis, programavimu, tiksliaisiais mokslais, surasti ir puoselėti talentus, ruošti moksleivius programavimo olimpiadoms bei aktyvinti informacinių technologijų mokytojų darbą.

Atvyko mokiniai iš Alytaus Jotvingių gimnazijos, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos, Alytaus Putinų gimnazijos, Alytaus Vidzgirio progimnazijos, Panemunės progimnazijos, Dzūkijos mokyklos, taip pat Druskininkų „Ryto“ gimnazijos, Kaišiadorių r. Žiežmarių gimnazijos, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos ir Alytaus r. Butrimonių gimnazijos. Iš viso – 41 dalyvis.

Mokiniai dalyvavo dviejuose konkursuose: programavimo ir informacinių technologijų taikymo. Konkursų dalyvių darbai vertinti taškais pagal užduotyse numatytus vertinimo kriterijus. Pasibaigus konkursams, sudarytas dalyvių sąrašas pagal surinktus taškus mažėjimo tvarka.
Kol mokiniai atliko užduotis, KTU lektorė Vilma Sukackė mokytojams vedė praktines informacinių ir komunikacinių technologijų (IKT) diegimo dirbtuves.
Po konkurso mokiniams skaitytos dvi paskaitos: „Pažintis su KTU Informatikos fakultetu“ (KTU lektorius Kazimieras Bagdonas) ir „Agile kūrimo metodologijos ir įrankiai“ (KTU studentas Lukas Arlauskas) bei viktorina „Pasitikrink žinias linksmai“.
Gimnazijos aktų salėje KTU informatikos fakulteto profesorius, programavimo konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Vacius Jusas ir IT taikymo konkurso vertinimo komisijos pirmininkė, KTU lektorė Dovilė Verenė paskelbė konkursų rezultatus ir įteikė KTU diplomus.
Druskininkų „Ryto“ gimnazijos mokinys Julius Gvozdiovas – absoliutus Programavimo konkurso nugalėtojas. Rokas Puzonas (Alytaus šv.Benedikto gimnazija) ir Nedas Gulbickas (Kaišiadorių r. Žiežmarių gimnazija) buvo antri. Trečią vietą užėmė Saulius Žentilis, Benas Skripkiūnas (abu – Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai) ir Mantas Ramoška (Druskininkų „Ryto“ gimnazija).
IT taikymo konkurse nugalėjo Martynas Astikas (Alytaus Panemunės progimnazija), antrąją vietą užėmė Arnis Juknevičius, o Vaiva Danisevičiūtė buvo trečia (abu – Alytaus Dzūkijos mokyklos mokiniai).
Alytaus Jotvingių gimnazijos mokinys Džiugas Sviderskas apdovanotas specialiuoju prizu kaip geriausiai pasirodęs jotvingietis. Jam visai nedaug trūko iki prizinės vietos.
Laureatai bus apdovanoti Kazickų šeimos fondo diplomais ir piniginiais prizais kovo 16 d. Kaune vyksiančiame forume.
Konkursą organizavo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Olivija Brindzienė, informacinių technologijų mokytoja ekspertė Janina Kuchalskienė, informacinių technologijų mokytojas metodininkas Rolandas Bartkus, teatro studijos „Taškas“ vadovė Marytė Stasiukynienė
Konkurso rėmėjai:
Daktaro Juozo Kazicko fondas; Kauno technologijų universitetas, Prekybos centras VARLĖ; privataus lietuviško kapitalo įmonė UAB „AUKSA“; Alytaus miesto savivaldybės švietimo ir sporto skyrius; Alytaus Jotvingių gimnazija.

Jotvingių gimnazijos bibliotekininkė Vilija Dranginytė
Informacinių technologijų mokytoja ekspertė Janina Kuchalskienė