“STE(A)M MODELIS LIETUVOS ŠVIETIME: AR TIKRAI VISKAS TAIP PAPRASTA?”

Sausio 17 d. VGTU inžinerijos licėjuje įvyko respublikinė mokytojų metodinė konferencija “STE(A)M modelis Lietuvos švietime: ar tikrai viskas taip paprasta?”, kurioje dalyvavo daugiau nei 100 pedagogų iš 50 Lietuvos mokyklų. Konferencijoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos komanda – direktorius Donatas Vasiliauskas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Olivija Brindzienė, biologijos mokytoja Rasa Zubrickienė ir anglų kalbos mokytoja Brigita Ivoškienė.

STEAM ugdymo kryptį renkasi vis daugiau šalies mokyklų, tad pasidalinti gerąja patirtimi, aptarti kylančias problemas tampa vis aktualiau. STEAM ugdymas – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kitų dalykų pamokose.
Konferencijoje savo įžvalgomis STEAM tema dalijosi Vilniaus m. savivaldybės Bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Diana Petkūnienė, Nacionalinės švietimo agentūros metodininkė Ona Vaščenkienė, VU habil. dr. prof. Vilija Targamadzė, VDU doc. dr. Romualda Lazauskaitė bei VGTU inžinerijos licėjaus atstovai.
Konferencijos metu susirinkusiems pedagogams buvo pristatytas STEM School Label įsivertinimo portalas, licėjaus mokytojai pristatė integruotų STEAM pamokų veiklas, dalijosi gerąja patirtimi bei iššūkiais, su kuriais susiduriama ugdymo procese siekiant įgyvendinti STEAM modelį.
Rasa Zubrickienė